ما را دنبال کنید:

رشته تصویر سازی

دروس مهارتی تصویر سازی و جلوه های ویژه جهت اخذ دیپلم

فراگیران این رشته، مهارت‌های کاربری کامپیوتر را در دو درس رایانه کار مقدماتی و پیشرفته فرا می‌گیرند و در ضمن کار، با نرم‌افزارهای فتوشاپ و دیگر نرم‌افزارهای گرافیکی (Powepoint , Illustrator , CorelDRAW و . . .) آشنا می‌شوند.

در این رشته تولید محتوای الکترونیکی یکی از رشته‌های فنی کامپیوتر و زیرمجموعه خدمات است که فارغ‌التحصیلان این رشته توانایی طراحی و توسعه پروژه‌هایی با محتوای آموزشی و تبلیغاتی را به صورت چندرسانه‌ای خواهند داشت.
*سطح آموزشی مهارت‌ها
در این دوره تحصیلی مهارت‌های لازم در کار کردن با برنامه‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسیVisual Basic،Photoshop،Flash captivate ،Maya ، Premiere ،Audition ،office به دست می‌آید.
فارغ‌التحصیلان این رشته درنهایت می‌توانند با استفاده از امکانات نرم‌افزار Flash، maya انیمیشن‌های مورد نیاز را طراحی و تصاویر ویدئویی و اصوات را ویرایش کنند. همچنین قادر خواهند بود محتوای آموزشی و چندرسانه‌ای و تبلیغاتی با موضوعات مختلف و در قالب‌های متنوع ایجاد و طراحی کنند.

آینده تحصیلی و شغلی

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در عکاسی‌ها، مؤسسات تبلیغاتی، دفاتر روزنامه و انتشارات، صدا و سیما و مؤسسات وابسته و فعال در زمینه تدوین فیلم، انیمیشن و… مشغول به کار شوند

نحوه ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان شاخه تحصیلی کاردانش:

فارغ‌التحصیلان شاخه تحصیلی کاردانش می‌توانند در صورت موفقیت در آزمون ورودی در دوره‌های کاردانی پیوسته فنی و حرفه‌ای (آموزشکده‌های دولتی و دانشگاه آزاد) و دوره‌های کاردانی پیوسته (دانشگاه علمی ـ کاربردی) به ادامه تحصیل مشغول شوند.

نمونه سوالات رشته دیپلم گرافیک رایانه مرکز مهارت آموزی بهزاد
تصویرسازی در مقطع دیپلم را آغاز کنید

افرادی که قصد دریافت مدرک دیپلم مهارتی چهرسازی را دارند.

چرا دیپلم تصویرسازی دیجیتال بگیرم؟؟

امکان ورود به دانشگاه بدون کنکور
امکان گذراندن کل سالهای دبیرستان دریک سال
امکان ادامه تحصیل تا فوق دیپلم
امکان شرکت در رشته های محتلف دانشگاهی بعد از فوق دیپلم حتی تا مقطع دکترا

دانش آموزان متقاضی مدرک دیپلم به 5 دسته ذیل تقسیم میگردند:

1-افراد پائین تراز مدرک سیکل:

 این افراد میتوانند سه ساله راهنمایی را با یک امتحان جامع ( طرح جامع آموزش و پرورش ) یا به صورتی ترمی در مدارس آموزش از راه دور بگذرانند وابتدا مدرک سیکل خود را دریافت وسپس جهت دیپلم اقدام نمایند.

2-دارندگان مدرک سیکل:

 این افراد میتوانند بطور همزمان واحدهای عمومی ( 54 واحد ) را در مرکز آموزش راه دور یا غیر انتفاعی  و واحدهای مهارتی ( 42 واحد ) در موسسه دهکده نقش هنر بهزاد  برتر بگذرانند و پس از تکمیل 96 واحد جهت دریافت دیپلم رسمی به مرکز آموزش از راه دور یا دولتی معرفی میگردند.

3-کسانی که تعدادی از واحدهای عمومی را گذرانده اند :

این افراد میتوانند بطور همزمان واحدهای عمومی باقیمانده خود را در مرکز آموزش راه دور یا غیر انتفاعی  و واحدهای مهارتی در مکز مهارت آموزی بهزاد برتر بگذرانند وپس از تکمیل 96 واحد جهت دریافت دیپلم رسمی به مرکز آموزش از راه دور یا دولتی معرفی میگردند.

4-کسانی که دیپلم ردی هستند :

این افراد پس از گذراندن دوره مهارتی در موسسه دهکده نقش هنر بهزاد و دریافت مدارک جهت صدور دیپلم رسمی به مراکز از راه دور یا دولتی  معرفی می گردند .

5-افرادی که دیپلم دارند:

 این افراد پس از گذراندن دوره مهارتی در موسسه هنری بهزاد واحدهای عمومی از مدرک دیپلم قبلی ایشان تطبیق داده میشود و دیپلم دوم آنان در مرکز آموزش از راه دور یا دولتی صادر میگردد 

آشنایی با دوروس مهارت این رشته

معرفی دوره  رایانه کارمقدماتی :

با توجه به تاثیر رایانه در عصر حاضر و نقش آن در زندگی انسان می توان گفت که تمامی فناوری های امروزی با رایانه در ارتباط می باشند و رشد آنها بدون این ابزار ، شدنی نیستند.همانطور که می دانیم آشنا نبودن با این ابزار(رایانه) نوعی بیسوادی محسوب می شود.کاربر رایانه شغلی است در حوزه فناوری اطلاعات که شایستگی های به کارگیری مفاهیم اولیه و اساسی کامپیوتر ، کار با سیستم عامل ویندوز ، کاربا اینترنت و شناخت مفاهیم اولیه شبکه را شامل می شود.

رایانه کار پیشرفته:

کاربر نرم افزار اداری از مشاغل حوزه فناوری اطلاعات می باشد که دارای شایستگی های کار با نرم افزار های اداری می باشد، ایجاد نامه اداری با حاشیه بندی مناسب و نحوه چاپ آنها، رسم انواع جدول در نرم افزار WORD  ، ایجاد فاکتورهای ساده ، کارنامه درسی ، رسم انواع نمودارهای مقایسه ای در برنامه EXCEL ، ایجاد فایل جهت ارائه مطلب در همه زمینه ها ” آموزشی ؛ سمینارها ، همایش ها و کنفرانس های اداری و درسی در نرم افزار  POWERPOINT و اطلاعات شخصی و کاری ، ایجاد دفترچه تلفن در برنامه ACCESS جهت کار با سیستم های نرم افزار اداری در شرکتها وموسسات IT استفاده می شود.

طراحی امور گرافیکی با رایانه   Photoshop

Photoshop یکی از قوی ترین نرم افزار هایی است که برای کار با تصاویردیجیتال و ویرایش آنها استفاده می شود. این محیط به عنوان یک محیط پیکسلی است که با تغییر اندازه عکس بعد از طراحی کیفیت عکس نیز تغییر می کند.

لذا از این محیط بیشتر برای رتوش و ترمیم تصاویر و یا تصویرپردازی استفاده می شود ، هرچند امکانات طراحی لوگو و کارت ویزیت نیز در آن موجود است ولی ترجیح می دهیم این نوع طراحی ها در محیط های برداری مانند کرل یا ایلاستریتور انجام شود.

معرفی دوره کاربر  Coreldraw 

Corel draw از قوی ترین نرم افزار هایی است که برای ایجاد و ویرایش فایل های گرافیکی برداری استفاده میشود. یکی از ویژگی های مهم نرم افزار کورل دراو این است که باتوجه به این که خروجی این نرم افزار به صورت برداری می باشد ، تغییر اندازه تصاویرطراحی شده در آن ، هیچ محدودیتی ندارد و میتوان تا بی نهایت بزرگ کرد بدون اینکه ذره از کیفیت تصویر خروجی کاسته شود . می توان از این نرم افزار برای طراحی لوگو ، بنر ، کارت ویزیت ، بیلیورد و … استفاده نمود.

معرفی دوره کاربرIllustrator 

ایجاد و ویرایش مسیر های برداری ، توانایی تایپوگرافی های بدیع ، افکت های دو بعدی و سه بعدی کارآمد و زیبا ، امکانات ساده سازی طراحی و رسامی فوق العاده ، پنل ها و دستورات متنوع رنگ ،سازگار بودن با دیگر فرمت ها ونرم افزار های ادوبی و بلاخره خروجی های فوق العاده با کیفیت و سبک برای چاپ تجاری یا انتشار در محیط وب و رسانه های دیجیتال از ویژگی های بارز این نرم افزار است.

معرفی دوره کاربرAdobeafter effect 

معرفی دوره کاربرAuto desk maya

معرفی دوره کاربرAdobe primier

اخذ دیپلم مهارتی 
تصویر سازی دیجیتال طراحی و نقاشی در مرکز مهارت آموزی بهزاد در اصفهان

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تصویر سازی

 • کارت ملی و یک برگ کپی
 • شناسنامه و یک برگ کپی
 • ۲ قطعه عکس ۳x4
 • گواهی آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده
 • واریز پیش پرداخت حضور در دوره  

دروس و واحدهای عملی و نظری برای دیپلم تصویرسازی شامل :

عنوان استاندارد مهارت و درس

کد استاندارد

تعداد واحد نظری

تعداد واحد عملی

مجموع

رایانه کار مقدماتی

91 –/1۱/15 – ف ، هـ

5

6

11

طراحی امور گرافیکی با رایانه

87 – 2//15 – ف ، هـ

2

4

6

رایانه کار پیشرفته

91 –2/15 – ف ، هـ

3

5

8

کاربر Corel draw

87 – 8/15 – ف ، هـ

1

2

3

کاربر Adobe ihhustrator

90–9 /15 – ف ، هـ

1

2

3

 کاربرAdobeafter effect

 91-14/15– ف ، هـ

 1

2

3

کاربر Auto desk maya

91- 14/15– ف ، هـ

1

3

4

کاربر Adobe primier

91-12/15– ف ، هـ

1

3

4

جمع واحد

15

27

42

کتاب ها و منابع مناسب برای اخذ دیپلم تصویرسازی :

 • رایانه کار مقدماتی
 •  رایانه کار پیشرفته
 •  طراح امور گرافیکی با رایانه
 • کاربر Corel Draw
 •  کاربر Adobe Illustrator
 • کاربر Adobe After Effects
 •  کاربرAutodesk Maya
  •  کاربر Adobe Premiere

  دانلود کتاب های ترم اول تصویرسازی: